Na konkurz nejde vaše CV, ale VY

Také jste to zažili. Trkne vás nová pracovní nabídka, o kterou vážně stojíte. A teď začnete makat na svém CV. Bez pochyby tím o sobě dáváte vědět do firmy, která vás zaujala a vytváříte první dojem.

Není to o Vašem CV, ale o Vás

Také jste to zažili. Trkne vás nová pracovní nabídka, o kterou vážně stojíte. A teď začnete makat na svém CV. Bez pochyby tím o sobě dáváte vědět do firmy, která vás zaujala a vytváříte první dojem. Za mě nejvíce ocením pravdivé, stručné a faktické informace s malou osobní třešničkou na závěr. Ale k životopisu jindy. Hlavní roli totiž hraje osobní setkání.

PŘIPRAVTE SE

Nedávno jsem posílala pozvánku na pohovor s majitelem společnosti s přesným popisem pozice a odkazy na web společnosti. V tomto případě hodně zamrzelo, že kandidát lovil informace z mobilu během pohovoru a zakončil to tím, že zjistil, že čte informace o společnosti, kam má dorazit až příští týden.

Zájem dáte najevo tak, že si o společnosti zjistíte základní informace, detailně si pročtete inzerát a požadavky na danou pozici. To vám dává i velký prostor připravit si relevantní dotazy. Často hraje roli stres. Nebojte se tomu předejít tak, že si uděláte písemné poznámky a zapíšete si dotazy, které jsou pro vás důležité.

Připravte se na to, že se samostatně představíte, budete vykládat o své profesní dráze, úspěších, budoucnosti i o tom, jak trávíte čas.

ZACHOVEJTE PROFI TVÁŘ

Neuspěli jste? Rozhodně se s personalistou nelučte formou „po mně potopa“. Občas se stane, že se zhrzený uchazeč rozloučí mírně řečeno peprným mailem. Vtipné je, že není výjimkou, že se jeho žádost o práci objeví u jiné inzerované pozice. Proto radíme, neřešte neúspěch s horkou hlavou. Nechte si otevřené dveře k další spolupráci. Každý chytrý personalista kombinuje a nenechá si jen tak utéct zajímavý kontakt. Brzy se můžete dočkat jiné, třeba i zajímavější nabídky.

Tak hodně štěstí při hledání vaší vysněné pozice,

 

Lenka Čerstvá, HIREX