Menu
Kontaktujte nás
+420 511 116 865
+420 734 655 030
info@hirex.cz
Kde nás najdete?

Tipy a rady

Jak napsat životopis

Tím úplně počátečním krokem k získání vysněného zaměstnání bývá kvalitně napsaný životopis. Jeho prostřednictvím dáváte najevo, že máte o nabízené pracovní místo zájem a zároveň se snažíte přesvědčit zaměstnavatele, že právě Vy pro něj budete tou správnou volbou.

Životopis by měl být:

Vyvarujte se:

Jak má vypadat motivační dopis

K čemu je?

Motivační dopis má prokázat Váš zájem o nabízenou pozici, ale také ukázat, jak se umíte vyjadřovat, jak zvládáte písemný projev s jeho obsahem i formou.

Nebojte se upřímně vyjádřit. Proč se o uvedenou pozici ucházíte? Čím Vás zaujala společnost, která ji nabízí? V čem jste nejlepší? Která z Vašich vlastností nebo dovedností Vám pomůže při výkonu práce?

Struktura motivačního dopisu nemusí obsahovat nic dalšího. Přílišný rozsah je spíš na škodu.

Střelba naslepo

Motivační dopis může být i nevyžádaný, tzv. naslepo. Když firma aktuálně žádnou volnou pozici nenabízí, ale Vás by pracovat pro ni lákalo, nebojte se přímého oslovení.

Takové žádosti ale musí být přizpůsoben i obsah dopisu – uveďte, proč Vás daná firma zaujala, co přesně a na jakém základě můžete zaměstnavateli nabídnout. Tady se vyplatí kreativita. Pokud se Vám podaří personalistu zaujmout, je velká šance, že si na Vás vzpomene pro v budoucnu vypisovanou pracovní pozici.

Podívejte se na volné pozice!